TĘCZA JBB ŁYSE - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Wkra Bieżuń - Boruta Kuczbork 7:0
  • Wieczfnianka Wieczfnia Kość. - Sona Nowe Miasto 1:5
  • Wkra Sochocin - Tęcza JBB Łyse 3:0
  • Mazowsze Jednorożec - Tęcza Ojrzeń 3:3
  • Makowianka Maków Maz. - Pełta Karniewo 3:1
  • Korona Ostrołęka - Rzekunianka Rzekuń 2:1
  • Iskra Krasne - Orzyc Chorzele 1:2
  • KS CK Troszyn - Żbik Nasielsk 7:1

Brak aktywnych ankiet.

Tęcza Łyse - Tęcza Ojrzeń
Ładowanie...

Boruta Kuczbork - Żbik Nasielsk
KS CK Troszyn - Orzyc Chorzele
Iskra Krasne - Rzekunianka Rzekuń
Korona Ostrołęka - Pełta Karniewo
Makowianka Maków Maz. - Tęcza Ojrzeń
Mazowsze Jednorożec - Tęcza JBB Łyse
Wkra Sochocin - Sona Nowe Miasto
Wieczfnianka Wieczfnia Kość. - Wkra Bieżuń

Historia

Początki budowy drużyny piłkarskiej, która po dziś dzień zwie się Tęczą siegają roku 1997, kiedy to na czynnym jeszcze stadionie "leśnym" rozgrywane były mecze głównie z lokalnymi rywalami m. in. Lipniki czy Wykrot. Poziom tych rozgrywek może wysoki nie był ale cieszył oko kibiców, których nie brakowało.

Główny ogranizatorem gry w piłke w Łysych był Krzysztof Świerdzewski (teraźniejszy Prezes klubu) , który to odpowiadał za wszystko począwszy od zaplanowania meczy, dogadania sie z rywalami, aż po przywiezienie zawodników na boisko, często bywało tak, że jeździł po Łysych i szukał składu.

Kolejnym etapem powstania Tęczy była inicjatywa Daniela Bałdygi, który to zakupił stroje (dwa komplety) po to by pracownicy JBB mogli rozgrywać mecze pomiedzy sobą. Ważnym punktem dla powstania drużyny była budowa Stadionu JBB, na którym to piłkarze Tęczy dzięki życzliwości właściciela do dziś rozgrywają swoje mecze. Stadion ten jest również główną bazą treningową klubu.

Człowiekiem który praktycznie o początku powstania klubu aż do dziś odpowiadał za to jak chłopaki grali i grają jest Kazimierz Puławski (I klasa trenerska) człowiek z bogatą przeszłością piłkarską jak i trenerską, lokalny patriota, który w ciężkich dla klubu chwilach trzymał i trzyma wszystko w ryzach.

W roku 2000 drużyna grała w amatorskich rozgrywkach Ligi Powiatowej Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) Sezon 2002/2003 to przełom, gdyż drużyna została zgłoszona do rozgrywek w B klasie, którą wygrała bez większych problemów. Następnie przez kilka sezonów Tęcza występowała w rozgrywkach A klasy, gdzie radziła sobie całkiem dobrze. Przez klub w tym czasie przewinęło sie wielu zawodników z innych miejscowości i klubów.

Sezon 2008/2009 - przełom piłkarze pod wodzą trenera Puławskiego szturmem wygrywają A klase i awansują do bardzo mocnej "Okręgówki". Awans cieszy tym bardziej, że wywalczony "swoimi, młodymi ludzmi"

W Lidze Okręgowej Tęcza jak na beniaminka radzi sobie całkiem dobrze zajmując ostatecznie 7 miejsce na 16 ekip. Faktem wartym odnotowania jest to, że w tym właśnie sezonie klub z Łysych zmuszony był do rozgrywania praktycznie wszystkich meczy głównie na terenie rywala (bark boiska - pożar JBB). Więc patrząc ogólnie na sytuacje beniaminka bez własnego boiska 7 miejsce należy potraktować jako mały sukces.

Kolejny sezon "Okręgówki" to dobre występy naszej ekipy, która to na półmetku rozgrywek zajmuje czwartą lokatę ze stratą 7-dmiu punktów do lidera. Mam nadzieję, że wkrótce opisze drogę do awansu do IV ligi. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce, co jest najlepszym wynikiem w 14-to letniej historii klubu z Łysych.

28.10.2011

Nadszedł czas aby dopisać kilka słów do historii klubu. A więc kolejny sezon w okręgówce - ogólnie nie jest źle, ale cudów też nie ma. W tym momencie sytuacja w klubie stabilna, ale jeszcze kilka tygodni wcześniej było z tym różnie. Po jednym z przegranych spotkań pracę z Tęczą zakończył trener Puławski, który postanowił spróbować swoich sił w Ostrołęckiej Narwi. Jego miejsce odrazu i jednogłośnie zajął Tomasz Gwiazda, który do tej pory prowadził drużyny młodzieżowe Tęczy. Tomek jest teraz w trakcie kursu po którym będzie mógł już zupełnie legalnie prowadzić naszą drużyne. Póki co wyniki Tomka w roli trenera są bardzo zadowalające - oby tak dalej.

Poważne zmiany nastąpiły również w zarządzie klubu. Z funkcji prezesa po 15 - stu latach zrezygnował Krzysztof Świerdzewski. Nowym prezesem klubu został mianowany Mateusz Chrostowski, który póki co w nowej roli radzi sobie bardzo dobrze - oby tak dalej.

W klubie wszystko jest na dobrej drodze, atmosfera jest wzorowa, sytuacja kadrowa nie najgorsza. Ostatnio zmieniło się troch w kwestii wyglądu naszych piłkarzy, mianowicie dzięki sponsorom wzobagiliśmy się o nowy komplet stroi meczowych, oraz dresy reprezentacyjne.

źródło: moja pamięc:)

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Wkra SochocinTęcza JBB Łyse
Wkra Sochocin 3:0 Tęcza JBB Łyse